Erdoğan-Groysman görüşmesi: “Stratejik ortaklık, serbest ticaret…”

erdd

Ukrayna Bakanlar Kurulu Basın Sözcülüğü’nden yapılan açıklamaya göre Erdoğan ve Groysman, çifte vergilendirmeyi önleme ve yatırımların karşılıklı korunmasına ilişkin anlaşmaların imzalanması konusunu öncelikli olarak ele aldı.

2017 yılının sonuna kadar Ankara’da Hükümetler Arası Ticari ve Ekonomik İşbirliği Komisyonu toplantısının yapılması gerekliliğinin dile getirildiği toplantıda, savunma sanayi, havacılık ve uzay alanlarında iki ülke arasındaki işbirliğinin geliştirilmesinin önemi vurgulandı.

Ukraynalı Başbakanın, ülkesinin yolcu ve kargo uçakları yapımı alanındaki tecrübelerini Türkiye’ye aktarabileceğini belirttiği kaydedildi.

Türkiye ile Ukrayna arasında ticari ve ekonomik ilişkilerin ve stratejik ortaklığın geliştirilmesinin öneminin altını çizen Erdoğan ve Groysman’ın, iki ülkenin serbest ticaret anlaşması imzalanması konusunu da ele aldıkları belirtildi.

Açıklamada ayrıca, “Başbakan Groysman, Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan ile, iki ülkenin ekonomik ilişkilerine ivme kazandırılmasına ve somut projelerin hayata geçirilmesine ilişkin somut anlaşmalara vardı” denildi.

Erdoğan’ın Groysman’ı karşılama görüntülerini buradan izleyebilirsiniz.

14.3.2017

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.