“Efsane” mesaj programı geri dönüyor: Rus şirket ICQ’yu geri getirdi

Koronavirüs salgını döneminde videolu görüşme uygulamalarına ilgi artarken, anlık mesajlaşma programlarının öncüsü ICQ da geri dönüyor. Yeni ICQ’da 30 kişi aynı anda telekonferans yoluyla görüşebilecek.

İnternetin ilk yıllarına damgasını vuran efsanevi mesajlaşma programı ICQ geri döndü. Rus bilişim devi Mail.ru, modernize ettiği programı ICQ New adıyla yeniden piyasaya sürdü. En büyük yenilik, tasarımın yanı sıra yapay zeka destekli “akıllı” fonksiyonlardaki artış. Ayrıca yeni ICQ’da 30 kişi aynı anda telekonferans yoluyla görüşebilecek.

İnternetin Türkiye’de yeni yeni kullanılmaya başlandığı ilk dönemlerde, büyük sosyal ağların ya da akıllı telefonların bile olmadığı zamanlarda, insanların kullanmaktan vazgeçmediği bir anlık mesajlaşma programı vardı.

Duyulduğunda kullanıcıları heyecanlandıran efsaneleşmiş uyarı sesi, ileti yazarken çıkan daktilo sesleri, çiçek logosu ve düşük hane sayılı kullanıcı numaraları ile insanların övündüğü ICQ yepyeni, modern ve tamamen Türkçe bir şekilde aramıza geri döndü.

Mail.ru Group bünyesine dahil olan ICQ’nun mobil uygulaması yeniden tasarlandı ve Türkçe olarak kullanıma sunuldu. İnternet üzerinden ücretsiz iletişim konusunda öncü olan ICQ’nun mobil uygulamasının yeni ve geliştirilmiş sürümü görüntülü ve sesli görüşme, grup sohbetleri, çok farklı ikon ve duvar kağıdı seçeneklerine sahip.

ICQ mobil uygulamasını kullanmak için kullanıcı adı ya da şifre belirlemenize gerek yok. Uygulamayı indirip kurduktan sonra telefon numaranızı girmeniz yeterli. Yeni ICQ uygulaması geçmişle bağını da koparmış değil. İsterseniz eski ICQ numaranızı yazarak da uygulamayı kullanmaya başlayabilirsiniz. (Turkrus.com, Hürriyet)

7.4.2020

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.