Dnyepr’e nazır “şaşlık” keyfi: Kiev’de nerede mangal yapılır?

4Mangal yapmak, Türkiye’de olduğu gibi Ukrayna’da da çoğu kişi için vazgeçilmez bir tutku. Güzel havaların gelmesiyle yine Kiev’in dört bir yanında et kokuları ve dumanlar yükselmeye başladı. Etkileyici doğası ile Kiev mangal ve piknik tutkunları için pek çok seçenek sunuyor. İşte bazı alternatifler:

Didorovka Gölü

didorovka2

Kiev’in doğa harikası Goloseyevo Ormanı’nın içinde yer alan Didorovka Gölü, mangal keyfi için bire bir. Göl kenarındaki ahşap çardakların her birinin yanına bire mangal konulmuş. “Mangal yapmak ile uğraşamam” diyorsanız, parkın içinde bulunan restorandan siparişinizi verip doğanın keyfini çıkarabilirsiniz. Aynı mekanda kano ya da deniz bisikleti ile gölde küçük bir tur atabilir veya masa tenisinde hünerlerinizi sergileyebilirsiniz. Özellikle güzel havalarda önceden telefon ile yer ayırtmanızda fayda var: (097) 068-95-34

Nasıl gidilir?

Didorovka Gölü’ne Lıbedskaya metro istasyonundan 212 no’lu dolmuşla “Natsionalnıy Agrarnıy Universitet” durağında indikten sonra yürüyerek ulaşılabiliyor. Goloseyevskaya metro istasyonu önünden kalkan 1 veya 3 no’lu dolmuşlar da gölün yakınlarından geçiyor.

Yol haritası:

didorovka

Х Park

009

Moskovski Köprüsü’nün yanı başında, Drujba Narodov Parkı içinde yaz kış, nehre nazır mangal keyfini yaşayabileceğiniz bir mekan sizi bekliyor. Paintball alanı, yüzme havuzu, mini golf, masa tenisi, sauna, ekstrem ve su sporlarını birleştiren renkli bir kompleks olan X Park’ta ister açık ister kapalı alanda mangal yapabilirsiniz. Yer ayırtmak için telefon numaraları: (044) 229-2617, (098) 911-01-12, (063) 136-25-85

Nasıl gidilir?

Petrovka metro istasyonu önünden Troyeşina yönüne kalkan tüm dolmuş ve troleybüsler ile Drujba Narodov Parkı’na ulaşabilirsiniz.

Yol haritası:

X Park

Redkino (Ministerka)

m

Kiev’de kendi imkanlarınızla, su kenarında veya orman içinde mangal yapabileceğiniz yerler de saymakla bitmez. Kiev’in 8 kilometre dışındaki Vışgorod kasabasındaki Redkino Gölü’nün kıyısı, nezih ortamı ve güzel doğası nedeniyle mangal tutkunlarının tercih ettikleri yerlerden biri. Ancak buraya giderken mangalın yanı sıra tüm gerekli alet edevatı ve içecekleri de yanınızda götürmeniz gerekiyor.

Nasıl gidilir?

Minskaya metro istasyonun önünden 99 no’lu otobüs veya 172 no’lu dolmuştan “Mayorova” durağında inerek Redkino’ya ulaşabilirsiniz.

Yol haritası:

Redkino

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.