TUİD’den Dnipro’daki öğrenci etkinliğine katılım (FOTO)

Türk Ukrayna İşadamları Derneği (TUİD) Zaporoje Temsilciliği, Dnipro kentindeki Alfred Nobel Üniversitesi’nde düzenlenen öğrenci etkinliğine katıldı.

Türkiye ve yakın coğrafyasının yanı sıra Afrika’nın birçok ülkesinden ve Latin Amerika’dan da öğrencilerin öğrenim gördüğü üniversitede, “Afrika, Asya, Amerika ve Avrupalı Öğrenciler Birliği” günü etkinliği düzenlendi.

25’inci eğitim yılını kutlayan Alfred Nobel Üniversitesi’nde düzenlenen tören, geleneksel Ukrayna ekmeği “karavay”ın farklı ülkelerden öğrenciler tarafından paylaşılıp yenilmesiyle başladı. Ardından her ülke öğrencileri ana dillerinde “Öğrenci Dostluk ve Uluslararası Kardeşlik Taahhütnamesi”ni okudu. Seramonide Türkiyeli öğrencileri İzmir’den Berk Birici temsil etti.

Meyhanednepr Restoran’ın sahibi Atilla Altındağ ile Kafe-fırın #Onurbakery’in sahibi Bilal Gümüşay tarafından öğrencilere ve davetlilere Türk pideleri ve simit ikram edildi.

Üniversitenin Uluslararası Eğitim Merkezi Müdürü Olga Memiş’in koordinasyonundaki etkinliğe birçok ülkenin büyükelçileri, konsolosları ve fahri konsolosları da katılım gösterdi.

7.10.2019

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.