Çavuşoğlu: “Ukrayna ile serbest ticaret anlaşmasını önümüzdeki günlerde imzalayabiliriz”

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, “Ukrayna ile serbest ticaret anlaşmasını önümüzdeki günlerde imzalama imkanımız var, sona geldik” dedi.

Bu haber 02 Mart 2019 - 14:11 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Çavuşoğlu, Bursa Ticaret ve Sanayi Odasında (BTSO) düzenlenen “Dış Politika Vizyonunun İhracat Hedeflerine Etkisi” konulu toplantıda yaptığı konuşmada, “Bugün 20 ülkeyle serbest ticaret anlaşmamız var ama 17 ülkeyle de müzakere ediyoruz. Yani Ekvador’dan tutun da Ukrayna’dan Japonya’ya, Tayland’a Endonezya’ya kadar birçok ülkeyle çok sıkı müzakereler yapıyoruz. Ukrayna ile önümüzdeki günlerde imzalama imkanımız var, sona geldik.” dedi.

Çavuşoğlu, geçen ay Odessa’da Ukrayan Dışişleri Bakanı Pavlo Klimlin ile bir araya geldiği toplantıda, “Artık kazan-kazan anlayışıyla müzakereleri başarılı bir şekilde tamamlayıp serbest ticaret anlaşmasını imzalamamız lazım.” şeklinde konuşmuştu.

Ukrayna ile Türkiye’nin savunma ve diğer alanlarda ticareti artırarak 10 milyar dolar hedefine çıkabileceklerinin altını çizen Çavuşoğlu, karşılıklı yatırımlara ve hatta bazı alanlarda ortak üretime de çok önem verdiklerini vurgulamıştı. (Kaynak: AA)

2.3.2019

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.