Büyükelçilik duyurusu: Konsolosluk işlemleri hakkında sıkça sorulan soruların cevapları

“Ukrayna’da pasaportumu kaybettim, ne yapmalıyım?”, “Türkiye’de yaşayan bir kişiye yurt dışından vekalet verebilmek için gereken belgeler neler?” “Annesi ya da babası yabancı olan çocuğumun doğum bildirimini nasıl yaptırabilirim?” İşte konsolosluk işlemleriyle ilgili sıkça sorulan soruların cevapları…

Türkiye’nin Kiev Büyükelçiliği’nin konuyla ilgili duyurusu şöyle:

Konsolosluk işlemleri hakkında sorularınızın cevapları bir tık uzağınızda!
“Ukrayna’da pasaportumu kaybettim, ne yapmalıyım?”, “Türkiye’de yaşayan bir kişiye yurtdışından vekalet verebilmek için gereken belgeler nelerdir?”, “Annesi/babası yabancı olan çocuğumun doğum bildirimini nasıl yaptırabilirim?”, “Askerlik erteleme başvurumu nasıl yapabilirim?”, “Ukrayna’daki evliliğimin Türkiye’de geçerli olması için ne yapmalıyım?”, “Büyükelçilik yeminli tercümanları listesini nasıl bulabilirim?”…

Vatandaşlarımız, bunlar gibi birçok sorunun cevabını http://kiev.be.mfa.gov.tr/Mission/InfoNotes adresinden hızla öğrenebiliyor. Bu soruların ve daha fazlasının yanıtlarını https://www.konsolosluk.gov.tr/Procedure adresinden de bulabilirsiniz.

Ayrıca, Büyükelçiliğimizin +380 44 281 07 50 ve +380 44 281 07 51 no’lu telefonlarının sesli kayıt sisteminden ilgili tuşlamaları yaparak bilgi alabilirsiniz.

İlave sorular için her zaman embassy.kiev@mfa.gov.tr adresine epostayla başvurabilirsiniz. Bu mesajlarınızda T.C. kimlik ve telefon numaralarınızı eklemeyi unutmayın.

İşlem yaptırmak içinse online randevulu / randevusuz tüm vatandaşlarımızı 09.30 – 12.30 saatleri arasında Konsolosluk Şubemize bekliyoruz.

13.10.2020

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.