Büyükelçilik açıkladı: Kiev’den Türkiye’ye yeni uçak seferleri 21-23 Nisan’da

Karantina döneminde Ukrayna’da kalan geçici ikamet sahibi Türk vatandaşlarının Türkiye’ye dönüş yapabilecekleri yeni uçak seferlerinin tarihleri açıklandı.

Kiev Büyükelçiliği’nden yapılan duyuru şöyle

“1. Dünkü duyurumuzla, pandemi kısıtlamaları sonrasında Ukrayna’da kalan geçici ikamet sahibi vatandaşlarımızın yurda dönüşüne yönelik uçak seferleri hakkında genel bilgilendirme yapmıştık. Geriye kalan iki seferin planlaması kesinleşmiş olup, uçuşlar 21 ve 23 Nisan tarihlerinde yapılacaktır. Bu uçuşlar, Kiev Büyükelçiliğimiz ve Odesa Başkonsolosluğumuza gelen dönüş müracaatları esas alınarak düzenlendiği için, bu uçuşlardan biriyle Türkiye’ye dönmek istiyorsanız ve henüz temsilciliklerimize müracaat yapmadıysanız süratle aşağıdaki bilgileri içeren bir e-posta yollayarak bizimle temasa geçmeniz gerekmektedir.

Gerekli bilgiler:
-İsim, soyisim,
-TC kimlik numarası,
-Pasaport numarası,
-Telefon numarası ve e-posta adresi,
-Ukrayna’da bulunma nedeni,
-Ukrayna’da hangi şehirde bulunduğu

İrtibat bilgisi:
Kiev Büyükelçiliği: embassy.kiev@mfa.gov.tr
Odesa Başkonsolosluğu: consulate.odessa@mfa.gov.tr

2. Dünkü duyurumuzla paylaştığımız, uçuşlara dair genel esasları aşağıda tekrar okuyabilirsiniz:

– Bu uçuşlar, Ukrayna’da geçici statüde bulunan (öğrenciler ile turizm veya iş görüşmesi için gelip çıkış yapamayanlar) ve Türkiye’ye dönüş talebini temsilciliklerimize ileten vatandaşlarımız içindir. Ukrayna’da daimi ikamet sahibi vatandaşlarımız bu uçuşların kapsamına girmemektedir.

– Bu uçuşlarla Türkiye’ye dönecek tüm yolcular 14 gün karantinaya alınmaktadır.

– THY bu uçuşlar için online bilet satmamaktadır. Bu nedenle, başvuru sahiplerinin hangi uçuşla dönecekleri, temsilciliklerimizin vatandaşlarımızdan gelen talepler çerçevesinde oluşturduğu listeler üzerinden belirlenmektedir. Dönüş için hangi temsilciliğe (Kiev/Odesa) müracaatta bulunduysanız, seyahatinizi o temsilciliğin yönlendirmesine göre yapmanız gerekmektedir. Bu tedbir, vatandaşlarımızın Kiev’e gelip uçuş yapamaması gibi durumları önlemek için alınmıştır.

-Bilet bedeli 207 Dolar olup, ücretin THY’ye kredi kartıyla veya grivna cinsinden nakitle ödenmesi mümkündür.

– Ukrayna makamları diğer havaalanlarını kapattığı için uçuşlar Kiev’den yapılmaktadır. Diğer şehirlerden Kiev’e topluca gelecek vatandaşlarımıza, seyahatlerini sorunsuz gerçekleştirmeleri hususunda imkanlar ölçüsünde yardımcı olmaya çalışıyoruz.

3. Bu vesileyle, acil durum telefonlarımızı bir kez daha aşağıda paylaşıyoruz:

Kiev Büyükelçiliği: +38 063 211 47 65 / +38 063 255 7748
Odesa Başkonsolosluğu: +38 093 711 0024 / +38 093 711 0026

Sağlıklı günler dileklerimizle”

18.4.2020

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.