Büyükelçi Tezel’in 19 Mayıs mesajı

T.C. Kiev Büyükelçisi Yönet Can Tezel, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle bir mesaj yayımladı.

Büyükelçi Yönet Can Tezel’in 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Mesajı şöyle:

“Gençlerimiz başta olmak üzere tüm vatandaşlarımızın 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramını en içten dileklerimle kutluyorum.

99 yıl önce bugün başlayan bu yürüyüş, milletimizin azim ve fedakarlığıyla birleşerek saygın bir bağımsızlık mücadelesine dönüşmüş ve milletimizin kendi kaderine hâkim olması ile sonuçlanan, başka milletlere ilham veren bir örnek halini almıştır.

Geleceğimizin teminatı gençlerimizin Cumhuriyetimizin kuruluşuyla taçlanan bu bağımsızlık mücadelesinden alacakları ilhamla ülkemizi her alanda daha ileri götürme yolunda gayret göstermeleri onlardan en büyük beklentimizdir. Gençlerimiz, ülkemiz için güçlü ve müreffeh bir gelecek inşa edecek güce ve öngörüye sahiptir.

Atatürk’ün gençlere armağan ettiği bu günde, başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, Kurtuluş Savaşının tüm kahramanlarını, şehitlerimizi ve gazilerimizi saygı ve minnetle anıyorum.

Bu vesileyle ayrıca, Ukrayna’da yaşayan tüm vatandaşlarımıza sağlık, mutluluk ve neşeyle hatırlayacakları bir bayram günü diliyorum.”

18.5.2018

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.