Büyükelçi Tezel, Ukraynalı emniyet yetkilileriyle görüştü: “Her zaman iş birliğine hazırız”

Türkiye ile Ukrayna, “uluslararası organize suçlarla mücadele” konusunda işbirliğini geliştirmeye devam ediyor.

T.C. Kiev Büyükelçisi Yönet Can Tezel, yeni göreve başlayan Büyükelçilik İçişleri Müşaviri Hakan Sıralı’yı Ukraynalı emniyet yetkililerine tanıttı.

Ukrayna Ulusal Polis Teşkilatı’nın internet sitesinden yapılan duyuruya göre, Büyükelçi Yönet Can Tezel, Büyükelçilik İçişleri Müşaviri Hakan Sıralı ve Başkâtip Berat İlker, Ukrayna Ulusal Polis Teşkilatı Başkan Yardımcısı Vyaçeslav Abroskin ile bir araya geldi.

Ukrayna Ulusal Polis Teşkilatı Adli Soruşturma Dairesi Başkanı Sergey Tihonov ile Uyuşturu Suçlarıyla Mücadele Dairesi Başkanı Andrey Kihtenko’nun da yer aldığı toplantıda, iki ülkenin güvenlik ve organize suçlarla mücadele alanındaki işbirliğinin derinleştirileceği vurgulandı.

T.C. Kiev Büyükelçisi Yönet Can Tezel

Ukrayna ile Türkiye’nin güvenlik alanındaki işbirliğinin geliştiğinin altını çizen Büyükelçi Tezel, “Ukrayna’da kendimizi güvende hisediyoruz. Yeni İçişleri Müşaviri’nin göreve başlaması ile işbirliğimiz daha da artacaktır. Büyükelçilik olarak her zaman işbirliğine hazırız” dedi.

Yeni İçişleri Müşaviri’nin atanmasının Ukrayna ve Türkiye’nin güvenlik konusunda doğrudan işbirliği adına önemli

T.C. Kiev Büyükelçiliği İçişleri Müşaviri Hakan Sıralı

bir gelişme olduğunu belirten Ukrayna Polis Teşkilatı Başkan Yardımcısı Abroskin ise, “İşbirliğimiz başka bir boyut kazanıyor. Uluslararası suç gruplarıyla mücadelemiz derinleşecek” diye konuştu.

Abroskin ayrıca, Ukrayna Polis Teşkilatı’ndan 17 güvenlik görevlisinin, organize suçlar ve terörizmle mücadele konusunda eğitimden geçmek için Türkiye’ye gittiği bilgisini verdi.

2.10.2018

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.