Büyükelçi Güldere’den derneklere birlik çağrısı: “Rica ediyorum, dayanışma sergilemeliyiz”

Türkiye’nin Kiev Büyükelçisi Yağmur Güldere, TURKSİD’in açılışında yaptığı konuşmada, Ukrayna’da faaliyet gösteren Türk iş insanı derneklerine birlik çağrısı yaptı.

Bu haber 09 Şubat 2020 - 8:40 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Kiev ziyareti sırasında yapılan görüşmelerin, Türkiye-Ukrayna ilişkilerini ilerletme konusunda iş insanlarına cesaret verdiğini belirten Büyükelçi Güldere, Ukrayna’da faaliyet gösteren Türk iş insanı derneklerinin birbirleri ile dayanışma halinde olmaları gerektiğini vurguladı.

Kırım Tatarları arasındaki dayanışmayı örnek gösteren Güldere, şunları söyledi:

“Sizden ufak bir ricam olacak. Ukrayna’da yaklaşık 3 milyar dolar Türk yatırımı var. 2 farklı iş insanı derneğimiz burada faaliyette. STK’larımız Ukrayna’da faaliyet gösteriyorlar. Şimdi bunlara TURKSİD’le birlikte bir yenisi eklendi sayıyoruz.

Hepiniz birlikte olduğunuz müddetçe, iş insanları birbirlerine yardımcı olduğu sürece, dernekler dayanışma sergilediği sürece iş insanlarımız burada kendilerine daha geniş kapılar açacak, daha önemli fırsatlar bulacaktır. Bu konuda Kırım Tatarları herkese örnek teşkil ederler. Karşılaştıkları tüm zorluklara rağmen kimliklerini, benliklerini koruyarak her zaman dik duruyorlar, bir oluyorlar. Türk iş dünyası da, TURKSİD’i de kapsayarak yeni bir güç birliği içerisine girecektir, bundan eminim.”

9.2.2020

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.