Böyle buyurdu Lukaşenko: “Metreslerinizi işe sokun!”

lukasenko

Yılda 183 günden daha az çalışanların hukuken “işsiz” sayılması yüzünden vergi gelirlerinin düştüğünü savunan Lukaşanko, “devletin sırtından geçindiklerini” savunduğu bu kişilerin yılda 250 dolara tekabül eden vergi ödemelerini istemişti. Protesto gösterileri sonrası Lukaşenko şimdilik geri adım attı. Ancak skandal yeni bir açıklama daha yaptı:

Rusça konuşulan ülkelerde sosyal medya kullanıcıları Belarus Başkanı Aleksandr Lukaşenko’nun bu “metres açıklaması”nı konuşuyor. Lukaşenko’nun “ironik” açıklaması şöyle:

“Devlet görevlilerine ve ülkenin diğer önemli isimlerine sesleniyorum: Lütfen karılarınızı, kocalarınızı, metreslerinizi, sevgililerinizi, akrabalarınızı, yakınlarınızı, çalışabilecek durumda ve çalışmak zorunda olan herkesi işe sokun. Karınız ya da metresiniz hastaysa yapacak bir şey yok, tedavi edeceğiz. Çalışabilirlerse ve çalışmak zorundalarsa en geç 1 Nisan’dan itibaren iş başında olmalılar.”

Kimi sosyal medya kullanıcıları başkanın açıklamasıyla “Metres yoksa bulup işe sokacağız” diyerek dalga geçti.

Lukaşenko’nun yasanın uygulamasından tamamen vazgeçmeyeceğini açıklaması üzerine muhalefet ülkede yaygın protesto gösterilerine devam etme kararı aldı. (turkrus.com)

15.3.2017

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.