Bir Türk markası daha Ukrayna’da: FLO’nun Lviv ve Kiev mağazaları açıldı

Türk şirketleri pandemiye rağmen Ukrayna’da yatırımlarını sürdürüyor. Türkiye’de ayakkabı sektörünün öncü markalarından FLO, Lviv ve Kiev’deki mağazalarını açtı.

FLO, Lviv’de Forum alışveriş merkezinde inşaatı ve dekorasyonu Türk şirketi Alle Design & Construction tarafından yapılan mağazasını açtı.

Ukrayna’daki ikinci FLO mağazası ise Kiev’de Prospekt alışveriş merkezinde hizmete girdi. Açılışa Türkiye’nin Kiev Büyükelçisi Yağmur Güldere, Ticaret Müşaviri Ahmed Numan Özyurt, Türk Ukrayna İşadamları Derneği (TUİD) Başkanı Burak Pehlivan, FLO Ukrayna Bölge Müdürü Mehmet Ali Canlı ve konuklar katıldı.

“Kazan-kazan ilkesiyle ilişkiler güçleniyor”

Büyükelçi Güldere açılışta yaptığı konuşmada, bir Türk şirketinin daha Ukrayna’da ilk mağazalarını açmasından dolayı memnun olduğunu ifade etti.

2020’nin iş dünyası açısından da zorlu bir yıl olduğunu belirten Güldere, Türk devletinin Ukrayna’daki Türk şirketlerine desteğini sürdüreceğini kaydetti.

Türkiye’nin Ukrayna’da 3,5 milyar doları aşkın yatırımı bulunduğunu hatırlatan Büyükelçi, pandemiye rağmen Türkiye ile Ukrayna arasındaki üst düzey ziyaretlerin sürmesinin, “kazan-kazan” ilkesiyle ilişkilerin güçlenmeye devam edeceğinin göstergesi olduğunun altını çizdi.

TUİD Başkanı Burak Pehlivan ise pandemi şartlarında bir Türk markasının daha Ukrayna pazarına girmesinden dolayı tarihi bir gün yaşandığını belirtti.

Türkiye’nin 2020’de Ukrayna’daki en büyük yabancı yatırımcı ülke olduğuna dikkati çeken Pehlivan, yaşanan zorluklara rağmen Türk şirketlerinin Ukrayna’ya inanmaya devam ettiğini kaydetti.

Türkiye’de yaklaşık 500, yurt dışında 100’ün üzerinde mağazasıyla hizmet veren FLO, Ukrayna’da da büyümeyi hedefliyor.

2.12.2020

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.