Beko’dan Ukrayna’da yenilik: İlk büyük “korner” Kiev’de açıldı

Türk şirketleri, salgının getirdiği zorluklara rağmen Ukrayna’da yeniliklere ve yatırımlara devam ediyor. Dünya markası Beko, ülkedeki ilk “mağaza içinde mağaza (shop in shop)” konseptli “korner”ının açılışını yaptı.

Beko’nun Ukrayna’da “mağaza içinde mağaza” konseptindeki ilk “korner”ı Kiev’de Stepan Bandera 21 adresindeki Foxtrot mağazasında açıldı.

Açılışa Türkiye’nin Kiev Büyükelçisi Yağmur Güldere, Kiev Ticaret Müşaviri Ahmed Numan Özyurt, Beko Ukrayna Genel Müdürü Alp Arbatlı, Türk Ukrayna İşadamları Derneği (TUİD) Başkanı Burak Pehlivan, Türkiye Sanayiciler ve İşadamları Birliği (TUSİB) Başkanı Zafer Özbay ve Budget Ukrayna Genel Müdürü Murat Gürünlü de katıldı.

Foxtrot mağazası içindeki 100 metrekarelik Beko köşesinde, akıllı teknolojilere sahip “premium” sınıf büyük ev aletleri serisinden 50’den fazla ürün satışa sunuluyor.

Açılışta bilgi veren Beko Ukrayna Genel Müdürü Alp Arbatlı, karantina döneminde Beko’nun satışlarının yüzde 45’inin online olarak yapıldığını söyledi.

Salgın sürecinde bu oranın artmasını beklediklerini belirten Arbatlı, “Ancak tüketiciler satın alacakları ürünleri yine de görmek istiyor. Karantina kısıtlamaları nedeniyle çok fazla mağaza dolaşma imkanları yok. Dolayısıyla, müşterilerin geniş ürün yelpazesi ile tek bir noktada tanışmaları  ve mağazada uzmanından teknik bilgi almaları bizim için çok önemli” dedi.

Foxtrot mağazasındaki Beko köşesinde, AquaTech, AutoDose, Split&Cook, PremiumDirect ve HarvestFresh adlı son teknolojilere sahip Beko ürünleriyle tanışmak mümkün.

26.11.2020

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.