Başsavcının önerisi: “Ukrayna’da lüks yerlerde kumar yasal olmalı”

Bu haber 19 Ekim 2016 - 18:53 'de eklendi ve kez görüntülendi.

kumar45

Ukrayna Başsavcısı, eski İçişleri Bakanı Yuriy Lutsenko, ülkede kumarhanelerin yeniden yasal hale getirilmesi gerektiğini savundu.

İnterfaks ajansının bildirdiğine göre, Ukrayna’daki kumar yasağını ABD’de zamanında uygulanan içki yasağına benzeten Başsavcı, “ABD’de bu yasak, mafyanın yükselmesine ve iktidarda yolsuzlukların artmasına yol açtı” dedi.

5 yıldızlı oteller gibi lüks yerlerde kumarhanelerin yasal olarak çalışmasına izin verilmesi gerektiğini belirten Lutsenko, “Buralara ilköğretim öğrencileri ve sıradan Ukraynalılar hiçbir zaman gidemez. Bu benim kişisel fikrim” diye konuştu.

Kumar makinelerinin çok sıkı takip edilmesi gerektiğini söyleyen Başsavcı, “Sosyal açıdan tehlikeli olan ile tehlikeli olmayan şeyler birbirinden ayrılmalı, tehlikeli olmayanlara izin verilmeli” dedi.

Ukrayna’da kumarhaneler, 2009 yılında Yuliya Timoşenko’nun başbakanlığı zamanında yasaklanmıştı. Parlamentoda geçen sene kumarın yeniden yasallaştırılması yönünde yasa tasarısı sunulmuştu. Ülkede çok yaygın olan yeraltı kumarhanelerinin sayılarının ise her geçen gün arttığı belirtiliyor.

19.10.2016

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.