Başbakan talimat verdi, Ukraynalı tur operatörlerinin yükümlülükleri artırılıyor

Tur operatörleri ile hava yolu şirketleri arasındaki anlaşmazlıklar nedeniyle Türkiye de dahil birçok ülkede son haftalarda Ukraynalı turistlerin havaalanlarında mağdur olması üzerine, Ukrayna hükümeti turizm sektöründe yeni düzenlemeler için harekete geçti.

Ekonomiçeskaya Pravda gazetesinin haberine göre, Ukrayna Bakanlar Kurulunda turizm faaliyetlerini denetlemek ve tur operatörlerinin yaptıkları ihlaller karşısında yükümlülüklerini belirlemek üzere yeni bir çalıştay göreve başladı.

Başbakan Vladimir Groysman konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Bu gelişmeler yaşandığnda, konuyla ilgili Ekonomi Bakanı’na talimat verdim. Altyapı Bakanı ile birlikte, tur operatörlerine yönelik gerekli yaptırımların uygulanması ve şirketlerin turizm faaliyetleri ile ilgili yükümlüklerinin artırılmasını sağlama konusunda çalışma yürütüyorlar” dedi.

Ukraynalı tur opratörlerinin özel sektörde faaliyet göstermelerinin satılan tur paketlerini takip etmeyi zorlaştırdığını belirten Groysman, “Bu yaşananlar ciddi bir sinyal. Tur şirketlerinin kalifiye olup olmadıkları ve taşıdıkları sorumluluklar konusunda sorunlar var. Hava yolu şirketleri ile ilgili konular da buna dahil” diye konuştu.

Çok sayıda Ukraynalı turist haziran ayının sonunda ve temmuz başında Tunus, Arnavutluk, Gürcistan, Türkiye, Mısır ve diğer bazı tatil ülkelerinde, tur operatörleri ile charter uçuş yapan hava yolu şirketleri arasındaki problemler nedeniyle mağdur olmuştu.
UKRAYNA BASINI: “250 UKRAYNALI TURİST ANTALYA HAVAALANI’NDA MAHSUR KALDI”

14.7.2018

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.