Başbakan Şmigal: “6 ay evde oturup TV izleyemeyiz, karantina hafifletilmeli”

“Altı ay boyunca çalışmadan, sadece evde oturup televizyon izleyebilme şansımız yok. Karantina önlemleri 2-3 ay içinde önemli ölçüde hafifletilmeli.” Bu açıklama Ukrayna Başbakanı Denis Şmigal’den geldi.

Bu haber 31 Mart 2020 - 9:31 'de eklendi ve kez görüntülendi.

ICTV televizyon kanalında katıldığı yayında gündemi değerendiren Şmigal, “Birçok Ukraynalının maddi birikimi olmadığını ve üç ay boyunca evde oturamayacakarını anlıyorum” dedi.

Halkın geçimini sağlamak için para kazanmayı sürdürmesi gerektiğini belirten Şmigal, “Ukrayna, altı ay çalışmadan, sadece evde oturup televizyon izleme şansı olan zengin bir ülke değil” diye konuştu.

Hükümetin koronavirüs salgını ile mücadele döneminde KOBİ’leri destekleyeceğini belirten Başbakan, karantina önlemlerinin yürürlüğe girmiş oldukları tarihten itibaren 2-3 ay içerisinde önemli ölçüde hafifletilebileceğini öngördü. Ukrayna’da karantina kararı 11 Mart tarihinde alınmıştı.

Paskalya tatilinin ardından durum değerlendirmesi yapılacağını belirten Şmigal, ya Çin’de olduğu gibi kısa süreli, ama çok sert önlemlerin, ya da daha hafif, fakat hijyen ve sosyal mesafe kuralının katı şekilde uygulandığı tedbirlerin hayata geçirilebileceğini söyledi.

31.3.2020

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.