Başbakan açıkladı: Kiev’de üçüncü havaalanı faaliyete girebilir

Ukrayna Başbakanı Vladimir Groysman, Kiev yakınlarındaki Gostomel (Antonov) Havaalanı’nın sivil hava trafiğine açılmasını teklif etti.

havaalani_kiev_ukraynahayat

Delo gazetesinin haberine göre, “low cost” hava yolu şirketlerinin ülkeye getirilmesine yönelik toplantıda konuşan Groysman, Kiev’e 25 kilometre mesafedeki Gostomel (Antonov) Havaalanı’nın (fotoğrafta) sivil hava taşımacılığı için kullanılması önerisinde bulundu.

Havaalanının ucuz tarifeli hava yolu şirketlerine açılmasını teklif eden Groysman, “Ukrayna’ya yeni hava yolu şirketlerinin gelişinin sağlanması, uluslararası ve bölgesel havaalanlarımızın verimliliğinin artırılmasını gerektiriyor” dedi.

Groysman, Gostomel Havaalanı’nın yenilenmesi konusunda proje oluşturulmasını teklif etti. Toplantıda, “low cost” hava yolu şirketlerinin Borispol ve Julyanı (Kiev) havaalanlarını bir yıl süreliğine geçici olarak kullanmaları, bu sürede Gostomel Havaalanı’nın ucuz tarifeli seferler için sivil havaalanına dönüştürülmesi konusuyla ilgili şartların masaya yatırılması kararlaştırıldı.

Gostomel Havaalanı, bugün yalnızca Avtonov uçaklarına hizmet veriyor.

Kiev’de Borispol ve Julyanı (Kiev) havaalanları sivil havacılıkta kullanılıyor.

18.7.2017

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.