Bakanlar Kurulu onayladı: Ukrayna’da kumarhanelere yeşil ışık

Ukrayna’da kumarhanelerin yeniden yasallaştırılmasını öngören tasarı Bakanlar Kurulunda onaylandı. Öneri, Devlet Başkanı Volodimir Zelenskiy’den gelmişti.

Ukrayna’da hükümet, kumarhanelerin yeniden yasal hale getirilmesi için harekete geçti. Devlet Başkanı Zelenskiy’nin teklifinin ardından hazırlanılan ve Bakanlar Kurulunda onaylanan yasa tasarısı, kumarhanelerin yalnızca otellerin içinde açılmasına izin verilmesini öngörüyor.

Tasarıda, kumarhane lisanslarının sınırlı sayıda ve elektronik müzayede yoluyla verilmesi teklif ediliyor. Tasarı nihai olarak onaylanırsa, kumarhaneler 5 yıldızlı otellerde açılabilecek. En az 3 yıldızı olan otellerde ise kumar otomatları yerleştirilmesine izin verilecek.

Zelenskiy İstanbul’da açıklamıştı

Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenskiy, İstanbul’da geçen temmuz ayında katıldığı Türkiye-Ukrayna İş Forumu’nda yaptığı konuşmada, Ukrayna’da kumarı yasal hale getirmeye hazırlandıklarını açıklamıştı.

Kumarın yasallaştırılmasının turizm sektörünün kalkınmasını teşvik edeceğini belirten Ukraynalı lider, “5 yıldızlı otellerde kumarhaneleri yasal hale getireceğiz. Bu, Karadeniz’e kıyı bölgelerde turizmin gelişmesine katkıda bulunacak. Bu alanda da beraber büyümek istiyoruz, dolayısıyla Türk iş dünyasını rakip değil, partnerlerimiz olarak görmeyi arzu ediyoruz” demişti.

Ukrayna’da kumarhaneler 2009 yılında yasaklanmıştı.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.