Bahçeli’den “Rus turist” eleştirisi yapan Zelenskiy’e yanıt: “Yunanistan’a değil, Türkiye’ye güvenmeli”

Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenskiy’nin, Türkiye’yi Rus turistlere yönelik kampanyaları nedeniyle eleştiren açıklamalarına değinen MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, “Zelenskiy, Yunanistan’a değil de Türk milletine güvense daha iyi olur” dedi.

Zelenskiy’nin açıklamalarını değerlendiren Bahçeli, “Ukrayna- Rusya Savaşı’nda dünya ülkelerinin ortaya koymuş olduğu tavırları, duruşları dikkate aldığı zaman Zelenskiy’nin Türk milletine, Türk devletine, Türkiye Cumhuriyeti hükümetine çok saygılı bir üslup kullanması lazım. Batı’nın tahrikleriyle bazı ülkelerin savaşı kalıcı kılmaya yönelik çabalarıyla konuşma yapmak doğru değildir” dedi.

“Rusya-Ukrayna savaşını İstanbul Barış Projesi ile çözmeye yönelen tek ülkenin Türkiye olduğu”nu öne süren Bahçeli, “Bu konuda Sayın Cumhurbaşkanı 40’ın üzerinde devlet yöneticisiyle yaptığı temaslarla bunu gerçekleştirmek istemektedir. Yakında bunu başaracağına inanıyorum. Zelenskiy, Yunanistan’a değil de Türk milletine güvense daha iyi olur” ifadelerini kullandı. (Kaynak: Sondakika.com)

2.5.2022

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.