“Avrupa’da yatırım için en cazip kentler: Kiev ilk 10’da”

Avrupa’da doğrudan yabancı yatırımların verimliliğinin en fazla olduğu kentler hangileri? “Foreign Direct Investment Magazine” adlı dergi bu konuyu araştırdı.

Bu haber 13 Mart 2019 - 10:44 'de eklendi ve kez görüntülendi.

100realty.ua’nın haberine göre, araştırma sonuçlarını aktaran Kiev Belediye Başkan Yardımcısı Nikolay Povoroznik, Kiev’in yatırımların verimliliğinde Avrupa’da altıncı sırada olduğunu söyledi.

Kiev Belediyesi’ne bağlı faaliyet gösteren Kiev Yatırım Ajansı’nın, 2017 ve 2018 yıllarında 1,1 milyar grivna (41,6 milyon dolar) yatırım çektiğini belirten Povoroznik, bu işletmenin 30 personelinin, 58 yatırım projesinin hayata geçirilmesi için çalışma yürüttüğü bilgisini verdi.

Belediye Başkan Yardımcısı, bu projeler arasında tıp merkezlerinin, çocuk yuvalarının, okulların ve ulaşım altyapısı tesislerinin inşaatlarının bulunduğunu kaydetti.

Karşılaştırmada, doğrudan yabancı yatırımlar için istihdam edilen personel sayısı ve yatırımların bütçesi göz önünde bulunduruldu.

Yatırım verimliliğinin en yüksek olduğu Avrupa kentleri olarak Vilnius (Litvanya), Madrid (İspanya), Dublin (İrlanda) gösterildi.

13.3.2019

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.