Alman ilaç devinden Ukrayna’da büyük yatırım

Yeni iktidarın yabancı yatırımcılara güven aşıladığı Ukrayna’ya uluslararası şirketlerin ilgisi artmaya devam ediyor. Alman tıbbi kimyasal maddeler ve ilaç üreticisi Stada, Ukrayna ilaç sektöründeki en büyük yatırımlardan birine hazırlanıyor.

Alman Stada Group, Ukraynalı farmakoloji şirketi Biopharma’yı satın almaya hazırlandığını duyurdu.

Şirketten yapılan açıklamada, Alman devinin, Biopharma’nın Belaya Tserkov ve Kiev’deki üretim tesislerini satın alacağı ve bunun ülkede ilaç sektöründeki en büyük yatırımlardan biri olacağı belirtildi.

Satış işleminin bu ay içinde tamamlanmasının beklendiği belirtilen açıklamada, “Ukrayna pazarında büyük bir potansiyel görüyoruz. Bu satım alım sayesinde güçlü yerel üretime sahip olarak Ukrayna farmakoloji sektöründe önemli bir oyuncu haline geleceğiz” denildi.

Konuyu sosyal medya hesabından duyuran Devlet Başkanlığı İdaresi Başkan Yardımcısı Yuliya Kovaliv ise, “Yabancı yatırımlar Ukrayna ekonomisindeki büyümenin garantisi. Yeni yatırımlar istihdam yaratılmasının yanı sıra ekonomiye ek kaynak sağlıyor. Stratejik yatırımcıların ülkeye gelmesi uluslararası iş dünyasının Ukrayna’ya duyduğu güvenin işareti” açıklamasını yaptı.

3.12.2019

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.