Alanya’da yaşayan Ukraynalılar dernek açtı: “Dostluk köprüsü kuracağız”

Ukrayna Alanya Dayanışma Derneği’nin açılışı 24 Ağustos Ukrayna Bağımsızlık gününde yapıldı.

Bu haber 29 Ağustos 2018 - 10:10 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Açılışa Alanya’da yaşayan çok sayıda Ukrayna vatandaşı ile birlikte Alanya Belediyesi Yabancılar Meclisi Başkanı Abdullah Karaoğlu da katıldı. Derneğin Başkanlığını Ukraynalı İvan Tkaçenko yaparken yönetimde Türk olarak sadece Kemal Kahya ve Levent Benal yer alıyor.

Dernek açılışında Ukrayna milli marşları ve yöresel şarkıları söylendi ve pasta kesildi. Açılışta söz alan dernek başkanı İvan Tkaçenko, “Ukrayna’nın bağımsızlık gününü tüm kalbi duygularım ile dünyanın en güzel şehirlerinden birisi olan Alanya’da kutlamaktan dolayı çok mutluyum” dedi.

Dernek açılışının Bağımsızlık Günü’ne denk gelmesinin gurur verici olduğunu belirten Tkaçenko, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Alanya’da yaşayan Ukraynalıların her konuda kapımızı çalabileceğini belirtmek isterim. İki ülke arasındaki sosyal, kültürel ve ticari ilişkileri bir adım daha ileri seviyeye taşıyabilmek için tüm gücümüzle çalışacağız, en önemlisi ise Alanya’dan Ukrayna’ya uzanan bir dostluk köprüsü kuracağız. Sosyal ve kültürel projelerde, özel günlerde ve Alanya’da düzenlenen birçok etkinlikte aktif olarak yer almak için çalışacağız. Bize bu konuda her zaman destek veren Sayın Abdullah Karaoğlu’na ve bu özel güne katılan tüm değerli davetlilere teşekkür ediyorum. Lütfen Ukrayna’daki dostlarınızı da bu güzel şehre davet etmeyi unutmayın.” (Haberalanya.com.tr / Mert CANTÜRK)

29.8.2018

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.