Adana’da Türkiye-Ukrayna Dostluk Ormanı’na 10 bin fidan dikildi

Ukrayna’nın Türkiye Büyükelçisi Vasıl Bodnar, Adana’nın Sarıçam ilçesinde 10 bin fidanın dikildiği Türkiye-Ukrayna Dostluk Ormanı fidan dikim törenine katıldı. Törende Adana Valisi Dr. Süleyman Elban ve TURKSİD-UKRAYNA Uluslararası İş İnsanları Derneği Başkanı İsmet Yüksel de yer aldı.

Bu haber 16 Şubat 2022 - 10:19 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Adana gezisine Çukurova GİAD üyesi iş insanlarıyla görüşme yaparak başlayan Bodnar, Adana Valisi Dr. Süleyman Elban’ı ziyaret etti. Ziyaretten memnuniyet duyduğunu ifade eden Vali Elban, diplomatik ziyaretlerin ülkeler arasındaki ilişkiler bakımından önem arz ettiğini belirterek konuklarına nazik ziyaretleri için teşekkür etti. Görüşmede ülkeler arası ilişkilerle ilgili değerlendirmeler yapıldı.

Büyükelçi Bodnar, Geçen sene çıkan orman yangınında büyük ölçüde etkilenen Sarıçam’da 10 bin fidan dikilerek oluşturulan Ukrayna-Türkiye Dostluk Ormanı’nın fidan dikme törenine de katıldı. Dikilen fidanlardan ikisine Kıyiv ve Bahçesaray adları verildi.

Ukrayna heyeti, Adana Sanayi Odası’nın Yönetim Kurulu toplantısına da katıldı. Adanalı sanayicilerin Ukrayna’da iş yapma imkanlarının konuşulduğu buluşmada, Adana’nın sanayi alt yapısı, geçmişten gelen büyük tecrübesi, bilgi ve birikimiyle Ukrayna’nın sanayi alt yapısına fikir verip, danışmanlık hususunda destek olabileceği dile getirildi. Ukrayna’da kurulacak organize sanayi bölgesi için de somut öneriler ve bilgiler paylaşıldı. (Sabah)

16.2.2022

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.