Ukrayna Başbakan Yardımcısı: “Türkiye ile ilişkilerimiz yeni boyut kazandı”

Ukrayna Ekonomik Kalkınma ve Ticaret Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Stepan Kubiv, UkraynaHayat.Com’a özel açıklamalarda bulundu.

Kiev’de düzenlenen 29 Ekim resepsiyonunda UkraynaHayat’ın sorularını yanıtlayan Kubiv, “Türkiye ile Ukrayna dört yıl boyunca çok ciddi bir çalışma ortaya koyarak, stratejik iş birliğini yeni bir boyuta taşıdı” dedi.

İkili ekonomik ve ticari ilişkilerde sağlanan gelişme sayesinde Türkiye ile Ukrayna’nın yıllık ticaret hacminde ortalama yüzde 16-20 büyüme kaydedildiğinin altını çizen Kubiv, önümüzdeki günlerde Türkiye’de düzenlenecek Türkiye-Ukrayna Yüksek Düzeyli Stratejik İş Birliği Konseyi Yedinci Toplantısı’nda ilişkilerin pekiştirileceğini kaydetti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Ukrayna Devlet Başkanı Petro Poroşenko arasındaki yakın iş birliğini de vurgulayan Ukrayna Başbakan Yardımcısı, “Ukrayna’nın toprak bütünlüğüne ve egemenliğine her zaman destek olan Cumhurbaşkanı Erdoğan’a Ukrayna devleti ve halkı adına teşekkür ediyorum” dedi.

Ukrayna’nın Kırım Tatar halkının yanında olduğunu da belirten Kubiv, “Kırım Tatarları morallerini bozmamalılar. Türkiye de onların bağımsızlığı için desteğini sürdürüyor” diye ekledi.

30.10.2018

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.