Ukrayna Türk toplumundan iftar yemekleri (FOTO)

Ramazan ayı boyunca Kiev’de de farklı dernek ve kurumların iftar yemekleri düzenlendi. İşte iftar organiasyonlarından kareler:

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Ukrayna’nın başkenti Kiev’de iftar yemeği düzenledi.Davetin açılışında konuşma yapan TİKA Ukrayna Program Koordinatörü Hacı Bayram Bolat, “TİKA’nın geleneksel hale gelen iftarına hoşgeldiniz. TİKA olarak bulunduğumuz ülkede teknik ve kalkınma yardımlarına önem veriyoruz. Eğitim, sağlık, kültür alanlarında ve kurumların kapasite artırımına yönelik faaliyetlerde bulunuyoruz. Yardımlaşma, dayanışma, kaynaşma gibi hususların önem arz ettiği mübarek Ramazan ayında sizlerle beraber olmak mutluluk verici. Hepinize geldiğiniz için çok teşekkür ediyorum” dedi.


Uluslararası Türk Ukrayna İşadamları Derneği’nin(TUİD) geleneksel iftarı Türkiye Cumhuriyeti Kiev Büyükelçisi Yönet Can Tezel’in teşrifleriyle Kiev Intercontinental Otel’de düzenlendi.


Organizasyona, Ukrayna Adalet Bakan Birinci Yardımcısı Nataliya Bernatska, Japonya Ukrayna Büyükelçiliği müsteşarı Michio Harada, TİKA Ukrayna program koordinatörü Hacı Bayram Bolat, T.C. Kiev Büyükelçiliği müsteşarı Buket Kabakçı, T.C. Kiev Ticaret müşaviri Haydar Koçak, T.C. Kiev Kültür ve Tanıtma müşaviri Berat Yıldız ile THY Ukrayna Genel müdürü Dinçer Sayıcı’nın da aralarında bulunduğu çok sayıda davetli katılım gösterdi.


EkoAvrasya Derneği tarafından düzenlenen iftar yemeği Kırım Tatar toplumu ve Türk vatandaşlarını bir araya getirdi.

Kiev’deki Musafir Restoran’da düzenlenen iftar yemeğine Ukrayna milletvekili ve Kırım Tatar Milli Meclisi Başkanı Refat Çubarov, Kiev Büyükelçiliği Askeri Ataşesi Dz. Albay Hakan Selim Canca, Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) Türkiye – Ukrayna İş Konseyi Baskani Rasim Bekmezci, Kiev Büyükelçiliği Eğitim Müşaviri Doç. Dr. Ekrem Kalan, Kırım Tatar Milli Meclisi Başkan Yardımcısi Ahmet Çiygöz, Kırım Tatar Milli Meclisi Başkan Yardımcısı Hilmi Ümerov, TİKA Ukrayna Koordinatörü Hacı Bayram Bolat, Yunus Emre Enstitüsü’den Dr. Ender Korkmaz, Taras Şevçenko Üniversitesi – Türkoloji Bölümü’nden Doç. Dr. Tudora Arnaut ile Credit West Bank Ukrayna Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Anaçali, Colins Ukrayna Müdürü Volkan Peker’in de aralarında bulunduğu Türk işadamları ve vatandaşlar katıldılar.

13.6.2018

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.