Kiev’de Şampiyonlar Ligi bereketi: Taksiciler, oteller ne kadar kazanacak?

Ukrayna’nın başkenti Kiev’de 26 Mayıs Cumartesi günü yapılacak Şampiyonlar Ligi finali öncesi bilet, otel ve günlük daire fiyatları astronomik rakamlara ulaştı. Yaklaşık 100 bin taraftar beklenen Kiev’de taksiciler de tarifeleri artırmaya hazırlanıyor.

Kp.ua’nın haberine göre, Kiev Olimpiyat Stadı’nda Liverpool ile Real Madrid arasında oynanacak Şampiyonlar Ligi finali öncesi Borispol Havaalanı’na 130 ek charter uçuşu yapılacak. Bunun havaalanına yaklaşık 680 bin dolar ek gelir getireceği hesaplanıyor.

Kiev’de taksi tarifelerinin de ikiye katlanmasıyla taksicilerin yaklaşık 10 milyon grivna (1,7 milyon TL) ek gelir elde etmesi bekleniyor.

Kiev otelleri Şampiyonlar Ligi için gecelik oda fiyatını 2-3 bin dolara kadar çıkarırken, bazı otellerde ise bu rakamın 10 bin doları bulduğu, bunun da oteller için bir günlük yaklaşık 5 milyon euro ek gelir anlamına geldiği belirtiliyor.

Restoran, eğlence gibi diğer sektörlerde ise Şampiyonlar Ligi finali boyunca turistlerin harcamalarının toplamının yaklaşık 15-20 milyon dolar civarında olması bekleniyor.

KİEV’DE ŞAMPİYONLAR LİGİ FİNALİ İÇİN KARABORSA BİLET ÇILGINLIĞI: 3500 EURO!

21.5.2018

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.