Feofaniya Parkı’nda “İvana Kupala” coşkusu

Ukrayna’da önemli halk bayramlarından biri olarak kabul edilen “İvana Kupala” her sene olduğu gibi 6 Temmuzda yine çeşitli etkinliklerle kutlanacak.

Kiev’in en güzel parklarından Feofaniya’da cuma günü düzenlenecek İvana Kupala bayramı etkinlikleri, Slav kültürünü daha yakından tanımak isteyenler için fırsat sunuyor.

Slav mitolojisi, folklorü, halk müzikleri, dansları ve tarihinden esintilerin yer alacağı festivalde, “İvana Kupala” bayramına özgü gelenekler de renkli görünüler oluşturacak.

Feofaniya Parkı, Kiev’de mutlaka görülmesi gereken parklardan biri. “Anıt” statüsünde olan park, doğal güzellikleri ve olağanüstü peyzaj tasarımı ile görenleri hayran bırakıyor. Güzel havalarda tek başınıza kafa dinlemek ya da aileniz veya arkadaş grubunuz ile keyifli vakit geçirmek için eşsiz bir açık hava mekanı. Parkın içerisinde, ister “kendin pişir kendi ye” usulü, ister sipariş vererek mangal keyfi yapabileceğiniz bir kafe de mevcut.

Adres: Ul.Akademika Lebedeva, 19 (Libidskaya metro istasyonundan 11 no’lu troleybüs veya 156 no’lu dolmuş ile ‘Metropologiçeskaya’ durağına kadar.)

Tarih: 6 Temmuz
Başlama saati: 17.00

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.