Başkan adaylarından seçim öncesi ilk temas: Zelenskiy, telefonu Poroşenko’nun yüzüne kapadı (VIDEO)

Ukrayna’da devlet başkanlığı seçimlerinin ikinci turu için geri sayım sürüyor. Ülkede son günlerin en çok konuşulan konusu, başkan adayları Zelenskiy ile Poroşenko’nun televizyon tartışmasının yeri ve tarihi.

Anketlere göre halk desteği rakibinin çok gerisinde olan Devlet Başkanı Petro Poroşenko, Zelenskiy ile seçim öncesi 14 ve 19 Nisan’da iki kere canlı yayında tartışmak için diretiyor.

Ünlü komedyen Zelenskiy ise seçimlerden iki gün önce, 19 Nisan’da Kiev’deki 70 bin kişilik Olimpiyat Stadı’nda rakibini bekleyeceğini söylüyor.

Seçimlere sayılı günler kala iki aday ilk defa halkın önünde tartışmaya girdi.

Zelenskiy’nin komedi şovunun ekranlara geldiği 1+1 kanalındaki canlı açık oturuma katılan Poroşenko, “Bay Vladimir (Zelenskiy), sizi bugün bu stüdyoda tartışmaya davet ediyorum” diyerek rakibine çağrıda bulundu.

Bunun üzerine canlı yayına telefonla bağlanan Zelenskiy, “Şu an yurt dışındayım. Daha önce anlaştığımız gibi, 19 Nisan’da, Olimpiyat Stadı’nda tartışmaya hazırım” dedi.

Poroşenko’nun 14 Nisan’da tartışma çağrısını yinelemesi üzerine Zelenskiy, “19’unda Olimpiyskiy Stadı’nda, nokta” diyerek telefonu kapadı.

Buna tepki gösteren Poroşenko, “Gazetecilerden, halktan saklanmayın. Telefonu kapaması, hazır olmadığını gösteriyor” dedi.

Poroşenko, canlı yayın tartışmasının yasalara göre 19 Nisan’da televizyon stüdyosunda olması gerektiğini söylüyor ve stattaki buluşmanın 14 Nisan’da yapılmasını istiyor.

Zelenskiy ise, 19’unda statta bekleyeceğini ve Poroşenko karşısına çıkmazsa rakibiyle telekonferans yoluyla tartışmaya hazır olduğunu söylüyor.

Zelenskiy ile Poroşenko’nun canlı yayında telefonda yaptıkları tartışmanın görüntüleri için tıklayın.

11.4.2019

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.