Zelenskiy ilanla “dürüst milletvekili” arıyor

Ukrayna’da yolsuzluklarla mücadele sözüyle devlet başkanlığı koltuğuna oturan eski komedyen Volodymyr Zelenskiy, partisine halkın arasından milletvekili adayı arıyor. Bunun için en önemli koşulsa dürüst olmak. Kaynak: İlanla dürüst milletvekili arıyor

Ukrayna’da yolsuzluklarla mücadele sözüyle devlet başkanlığı koltuğuna oturan eski komedyen Volodymyr Zelenskiy, partisine milletvekili adayı arıyor.

Bunun için başvurulan yöntem ise oldukça dikkat çekici. Zelenskiy, halkın arasından milletvekili arayışına gitti.Zelenskiy, Temmuz ayında yapılacak genel seçimlerde milletvekili adayı olmaları için halktan başvuru yapmaları istendi.

En önemli kriter ise dürüst olmak, bu nedenle vatandaşlar yalan testine tabi tutulabilecek.İnternetten yapılan başvurularda milletvekili olmak isteyenlerin özgeçmişlerini ve yasa önerilerini yazmaları istendi.

Bu başvurular uluslararası şirketler tarafından taramadan geçirilecek ve uygun adaylar belirlenecek.Üstelik Zelenskiy hiçbir siyasi deneyim şartı da aramıyor. (NTV)

28.5.2019

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.