Zelenskiy hükümete bir ay süre verdi: “Kumarı yasallaştırın”

Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy, kumarın yasal hale getirilmesini öngören yasa tasarısının bir an önce hazırlanması için hükümete talimat verdi.

Bu haber 02 Eylül 2019 - 16:33 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Ukainskaya Pravda’nın haberine göre, hükümet, parlamento ve kolluk güçlerinin yöneticileri ile bir araya gelen Zelenskiy, kumarın yasallaştırılmasına ilişkin yasa tasarısının 1 Ekim tarihine kadar parlamentoya sunulmasını, 1 Aralığa kadar da kabul edilmesini istedi.

Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy, İstanbul’da düzenlenen Türkiye-Ukrayna İş Forumu’nda yaptığı konuşmada, Ukrayna’da kumarı yasal hale getirmeye hazırlandıklarını açıklamıştı.

Kumarın yasallaştırılmasının turizm sektörünün kalkınmasını teşvik edeceğini savunan Zelenskiy, “Beş yıldızlı otellerde kumarhaneleri yasal hale getireceğiz. Bu, Karadeniz’e kıyı bölgelerde turizmin gelişmesine katkıda bulunacak. Bu alanda da beraber büyümek istiyoruz, dolayısıyla Türk iş dünyasını rakip değil, partnerlerimiz olarak görmeyi arzu ediyoruz” demişti.

Ukrayna’da kumarhaneler 2009 yılında yasaklanmıştı. Kumarın yasal hale getirilmesiyle, bugün yeraltına kayan bu sektörün yeniden devlet için gelir kapısı haline getirilmesi hedefleniyor.

2.9.2019

 

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.