Yatırımcıların gözünde EMEA’da en cazip ülkeler: Ukrayna zirvede

“Ukrayna, EMEA bölgesinde yatırım potansiyeli mercek altına alınan bir numaralı ülke.” ABD’li araştırma şirketi Institutional Investor’ın, fon yöneticilerininin fikirlerini mercek altına aldığı araştırmadan bu sonuç çıktı.

Segodnya gazetesinin aktardığı araştırma sonuçlarına göre, Ukrayna, fon yöneticileri arasında EMEA bölgesinde yatırım için en cazip ülke olarak görülüyor.

Araştırmada 154 yatırım şirketinde faaliyet gösteren 214 fon yöneticisine, “Önümüzdeki 12 ayda yatırım potansiyellerini incelemek için öncelik verdiğiniz ülkeler hangileri?” diye soruldu.

Ankete katılan yatırımcıların yüzde 32’si, Ukrayna’yı olası yatırımlarla ilgili ziyaret edilmesi gereken ilk ülke olarak gösterdi.

Anket katılımcılarının yüzde 26’sı öncelikle Romanya’yı, yüzde 25’i Nijerya’yı, yüzde 24’ü Kenya’yı ziyaret etme niyetinde olduklarını söyledi.

Ukrayna’ya en fazla ilgi gösteren yatırımcılar Rusya ve Bağımsız Devletler Topluğu (BDT) ülkelerinde.

Ukrayna’da yatırım için en cazip alan olarak ise tarım sektörü gösterildi.

http://www.institutionalinvestor.com/article/3747038/asset-management-hedge-funds-and-alternatives/ukraine-tops-emea-list-for-potential-investment.html#.Wa6xn7JJbIU

5.9.2017

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.