UkraynaHayat’tan bir ilk: Ukrayna’daki Türkiye anketinden hangi sonuçlar çıktı?

Ukrayna ve Türkiye halkları, son dönemde kuşkusuz bugüne kadar hiç olmadığı kadar birbirine yakın. Pasaportsuz seyahatlerin başlamasıyla iki ülke arasındaki turist akışı yeni rekorlar kırıyor. Ukrayna’ya turizm dışında iş yapmak, öğrenim görmek amacıyla gelen Türkiye vatandaşlarının sayısı her geçen gün artıyor. Peki Ukrayna’da Türklere ve Türkiye’ye yönelik genel algı ne durumda? Ukraynalıların Türkiye’ye olan ilgisi yeterli düzeyde mi? UkraynaHayat.Com, Türk Ukrayna İşadamları Derneği’nin (TUİD) sponsorluğuyla, Ukrayna genelinde ilk defa yapılan geniş çaplı profesyonel bir kamuoyu araştırmasıyla bu konuyu mercek altına aldı.

 

“Türkiye” denince Ukraynalıların aklına ne geliyor?

Türkiye’ye en az bir kere giden Ukraynalıların oranı ne kadar?

Ukraynalılar Türkiye’ye en çok hangi amaçlarla seyahat ediyor?

Ukraynalıların gözünde Türkiye-Ukrayna ilişkileri bugün ne durumda?

Ukrayna’da Türk insanının imajı nasıl?

Ukraynalılar Türk ürünlerine nasıl bakıyor? Ülkede en çok hangi Türk mal ve hizmetleri satın alınıyor? Ukraynalı tüketiciler, farklı Türk ürünlerinin kalitesini nasıl değerlendiriyor?

Ukrayna’da Türk televizyon dizileri ne kadar popüler? Diziler, Türkiye’nin Ukrayna’daki imajına nasıl katkıda bulunuyor?

Ukrayna’nın önde gelen kamuoyu araştırma şirketlerinden “Rating Group”, UkraynaHayat.Com’un siparişi üzerine ülke genelinde bu soruların cevaplarını araştırdı.

Ukrayna’da ilk defa yapılan bu kapsamlı araştırmanın, ilerleyen dönemde de tekrarlanmasıyla, iki ülke ilişkilerinin gidişatına dair önemli verilere ışık tutacağını umuyoruz.

Projemize sponsor olan TUİD’e teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Ukrayna’daki ilk Türkiye anketinin ayrıntılı sonuçlarını yarından itibaren UkraynaHayat.Com’da bulabilirsiniz.

UkraynaHayat.Com

28.11.2017

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.