Ukrayna’dan Bitcoin hikayesi: “Bir kilo un parasıydı, çocuğunun iyileşmesine vesile oldu”

Son dönemin en çok konuşulan yatırım araçlarından kripto para birimi bitcoin ile ilgili Ukrayna’dan ilginç bir hikaye:

Kiev’in Brovarı ilçesinde yaşayan Lesya Litvinovaya adlı kadın, bitcoin ile ilgili başından geçen ilginç bir hikayeyi Komsomolskaya Pravda gazetesine anlattı.

2015 yılında tanımadığı bir adamın kendisine 0,18 bitcoin hediye ettiğini anlatan Litvinovaya, “Facebook’tan bana yazdı ve Gönüllüler Merkezimize yardım etmek istediğini, ancak parası olmadığını, bitcoin diye bir şey verebileceğini söyledi. İlk başta buna şüpheyle yaklaştım, dosyayı açmayı, elektronik cüzdanın ne demek olduğunu bilmiyordum. Ama tanımadığım bu kişi ısrarcı oldu ve bitcoin ile bağış yaptı. O zaman 0,18 bitcoin, bir kilogram un parasıydı. Nakde çevirmedim, sonra bunu tamamen unuttum” dedi.

Daha sonra bitcoin’den çok sık söz edilmesi üzerine konunun tekrar aklına geldiğini söyleyen Litvinovaya, “Elektronik cüzdanımı kontrol ettiğimde bitcoin’in 400 dolara çıktığını gördüm. Daha sonra baktığımda ise 4 bin dolar olmuştu” diye konuştu.

Kronik bağırsak tıkanıklığı olan sekiz yaşındaki oğlunun Belçika’da tedavi olması için 30 bin euro gerektiğini belirten Litvinovaya, elindeki bitcoin’in değerlenmesi sonrası umutlandığını ve Facebook’ta yazdığı yazıyla insanlardan yardım istediğini, tedavi için gerekli miktarın bir gün içinde toplandığını anlattı.

20.12.2017

 

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.