Ukrayna’da Türk iş insanlarından yeni dernek: “Fabrikatörlere de esnaflara da kapımız açık” (FOTO, VIDEO)

Türkiye Ukrayna Romanya Kırım Sanayici ve İş İnsanları Derneği (TURKSİD) Ukrayna’da faaliyete başladı.

Bu haber 09 Şubat 2020 - 8:50 'de eklendi ve kez görüntülendi.

TURKSİD Ukrayna derneğinin Kiev’de düzenlenen açılışına Ukrayna Ekonomik Kalkınma, Ticaret ve Tarım Bakanı Timofiy Milovanov, Türkiye’nin Kiev Büyükelçisi Yağmur Güldere, Kırım Tatarlarının lideri Mustafa Abdülcemil Kırımoğlu, Kırım Tatar Milli Meclisi Başkanı Refat Çubarov, Ukrayna-Türkiye Parlamentolar Arası Dostluk Grubu Başkanı Rüstem Umerov, TURKSİD Başkanı Ertan Baştuhan, diplomatik misyon temsilcileri, Ukraynalı milletvekilleri ve çok sayıda iş insanı katıldı.

Derneğin kuruluş süreciyle ilgili bilgi veren TURKSİD Ukrayna Başkanı İsmet Yüksel, “Derneğimizin amacı, yaşadığımız ülkelerde toplumlar arası ekonomik ve kültürel iş birliğini sağlamak, ülkelerimiz arasında ticaretin gelişmesine katkı vermek, ticaret ehlini bir araya getirerek ilkeli, nitelikli ve sürdürülebilir ticaret ortaklıkları kurmaktır” dedi.

“HERKESE FAYDA SAĞLAYACAĞIZ”

TURKSİD Ukrayna’nın bölgeye ve sektörlerine hakim olan iş insanlarını bir araya getirmeyi hedeflediğini belirten Yüksel, “Fabrikatörlere de esnaflara da kapımız açık olacak. Değerli dostum, TURKSİD Ukrayna kurucularından Kadem Ergül’ün söylediği gibi, herkese dokunacağız, fayda sağlayacağız” ifadelerinde bulundu. (Sonat Kerem/ DHA)

Haberin tamamı için tıklayın.

9.2.2020

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.