Ukrayna’da çocuk ürünleri fuarına Türk şirketlerinden yoğun katılım

Ukrayna’nın başkenti Kiev’de düzenlenen “Baby Expo” çocuk ürünleri fuarına Türk şirketleri yoğun katılım gösterdi.

Kiev’deki Uluslararası Fuar Merkezi’nde düzenlenen Baby Expo Fuarı’nda Türkiye’den 20’den fazla şirketin standı bulunuyor. Çin’den sonra en yüksek katılımı Türkiye’nin gösterdiği fuarda bebek ve çocuk giyim ürünleri, aksesuarlar, oyuncaklar ve çocuk eşyaları sergileniyor.

Fuarda Ukraynahayat’ın sorularını yanıtlayan SeviBebe ve Bebedor şirketlerinin Ukrayna distribütörlerinden Oğuz Yüksektaş, Ukrayna çocuk ürünleri pazarının Türk şirketleri için sunduğu fırsatlara dikkati çekti. Ukrayna’da nüfusun 40 milyonun üzerinde olmasına rağmen doğum oranlarının tüm dünyada olduğu gibi düştüğünü belirten Yüksektaş, “Fakat Ukrayna’da bebek başına düşen tüketim ters korelasyon gösteriyor. Bu açıdan bakıldığında Ukrayna pazarı avantajlı. Biz firma olarak üç yıldır bu fuara katılıyoruz. Ukrayna’da Türk markalarına güven var ve bu tüketici eğilimlerinde de belirleyici olabiliyor. Ukrayna pazarı kısa zamanda sonuçları alınacak bir pazar değil. Pazara girerken, tüketici alışkanlıklarını ve davranışlarını iyi gözlemek, sabırlı ve hedef odaklı olmak gerekiyor” dedi.

Ukrayna’da Türk markalarının tanıtımına ağırlık verilmesi gerektiğini söyleyen Yüksektaş, “Ukrayna’nın Avrupa’ya entegrasyon sürecinde Türk markalarının bu ülkede bilinirliğini ve pazar paylarını artırmak adına ortak bir tanıtım kampanyası yapılırsa ilerisi için bu pazarda yerimizi daha fazla güçlendirmiş oluruz” diye konuştu.

Ukraynahayat’ın sorularını yanıtlayan Art Dijital şirketinin sahibi Suat Özdemir ise, “Ukrayna’daki fuara ilk defa katılıyoruz. Bu bölgeden bizim ürünlerimize çok fazla ilgi gösteriliyor. Fuar bizim için çok iyi geçiyor. Fuarla ilgili diğer şirketlerden de olumlu tepkiler alıyoruz. Bizim ürünlerimiz Almanya’dan, İngiltere’den ve İspanya’dan da onaylı. Kaliteli hizmet sunulursa, Ukrayna pazarı Türk şirketleri için çok ciddi bir potansiyel taşıyor” dedi.

Kiev “Baby Expo” Fuarı yarın sona erecek.

 

5.4.2018

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.