Ukrayna halkına soruldu: “Hayatta en önemli şey ne? Kötülüklerin sorumlusu kim?”

halk23

Segodnya gazetesinin Ukrayna Devlet İstatistik Servisi Gosstat’ın verilerine dayanan haberine göre, Ukraynalıların yüzde 75,9’unun hayatta öncelik verdiği konuların başında sağlık geliyor. Aile ve çocuklar (yüzde 18,8) ikinci sırada.

Ankete göre Ukraynalıların yüzde 2,3’ü için maddi zenginlik, yüzde 1,4’ü için yarınlarına güven duymak öncelikli önem taşıyor. İşini, eğitimini ve mesleki kariyerini ilk sıraya koyanların oranı yüzde 1,2. Ukraynalıların yalnızca yüzde 0,4’ü için sosyal adaletin sağlanması en önemli konu.

Resmi verilere göre Ukrayna halkının yüzde 53,6’sı bugün yaşamından genel olarak memnun. Ankete katılan Ukraynalıların yüzde 29,8’i hayatından çok memnun olmadığını, yüzde 11,2’si ise hiç memnun olmadığını söyledi. “Hayatımdan çok memnunum” diyenlerin oranı yüzde 3,4.

Araştırmaya göre Ukrayna vatandaşlarının yüzde 60’ı hayatta yaşadığı olumsuzluklardan hem devleti, hem kendini sorumlu tutuyor. Yüzde 30’luk kesime göre ise “tüm kötülüklerin” sorumlusu devlet.

Ukrayna halkının yüzde 43,2’si gelirlerinin yalnızca gıda harcamalarına yettiğini, yüzde 45,7’si ihtiyaçlarını karşılayabildiğini, ancak birikimde bulunamadığını, yüzde 6,2’si yeterli maddi birikim de yapabildiğini, yüzde 4,9’u beslenmeye dahi para yetiştiremediğini söylüyor.

1.3.2017

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.