TUSİB’den Bedri Baykam onuruna yemek

Türkiye Ukrayna Sanayiciler ve İşadamları Birliği (TUSİB), kişisel sergisi için Kiev’de bulunan ünlü ressam Bedri Baykam onuruna yemek verdi.

Tusib.org’da yer alan haber şöyle:

“TUSİB’den Bedri Baykam’a ‘Kiev’e hoşgeldin yemeği’

Türkiye Ukrayna Sanayiciler ve İşadamları Birliği, Kiev’e sergi açmak üzere gelen Bedri Baykam onuruna bir akşam yemeği verdi.

7 Mart Çarşamba günü, Ukrayna Sanat Akademesi’nin desteği ile açılışı gerçekleştirilecek ‘Son on yıldan seçki’ isimli kişisel sergisi için Kiev’e gelen Bedri Baykam, TUSİB üyesi işadamları ile buluştu.

TUSİB’in ev sahipliğinde gerçekleşen yemekte Yönetim Kurulu adına bir konuşma yapan Zafer Özbay, Türkiye’nin yetiştirdiği en değerli isimlerden Bedri Baykam’la bir araya gelmenin, kendileri için mutluluk kaynağı olduğunu söyledi.

Serginin Türk modern sanatının Ukrayna’da tanıtımı için büyük öneme haiz olduğunu ifade eden Özbay, TUSİB olarak kültürel ve sanatsal etkinliklere desteklerinin süreceğini kaydetti.

Yemekte bir söz alan Bedri Baykam ise, Ukrayna’da bulunmaktan duyduğu mutluluğu dile getirdi.

Ukrayna’nın Türkiye’nin yanı başında önemli bir ülke olduğunun altını çizen Baykam, Türkiye’nin imajına katkı sağlayacak projeleri dünyanın farklı ülkelerinde hayata geçirdiklerini, Ukrayna’nın ise kendileri için özel bir yeri olduğunu söyledi.

Önümüzdeki sene Türk modern sanatını, Ukraynalı sanatseverlerle buluşturmayı planladıklarını kaydeden Bedri Baykam, bu proje ile Türk modern sanatının dallarındaki temsilcilerini Ukrayna’ya getirmeyi istediklerini söyledi.

Sanat, siyaset, spor gibi farklı konuların konuşulduğu yemekte, TUSIB olarak gelecek sene yapılacak Türk Modern Sanatı etkinliğine TUSİB’in daha fazla katkıda bulunucağı TUSİB üyeleri tarafından dile getirildi.

Bedri Baykam’ın ‘Son on yıldan seçki’ isimli sergisi 7 Mart ile 7 Nisan tarihleri arasında ziyaret edilebilecek olup, Kiev’deki Ukrayna Ulusal Sanat Akademisi’nde görülebilecek sergi, Baykam’ın 138. kişisel sergisi olacak.”

Kiev’de Bedri Baykam sergisi: “Son On Yıldan Seçki”

6.3.2018

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.