Trump’dan Ukrayna’ya suçlama: “Başkanlık seçimini sabote etmeye kalkıştılar”

ABD başkanlık seçimlerine dış müdahale ile ilgili yeni bir iddia gündemde. ABD Başkanı Donald Trump, Ukrayna’yı ABD başkanlık seçimlerinde Hillary Clinton’ı destekleyerek kendi seçim kampanyasını baltalamaya kalkışmakla suçladı.

Trump, Twitter hesabından, “Ukrayna’nın, Clinton’ı sessizce yükseltmeye çalışarak Trump’ın kampanyasını sabote etme girişimleri. Peki başsavcılığın soruşturması nerede?” diye yazdı.

Daha önce ABD’li internet gazetesi Politico, Trump’ın ABD’de seçim kampanyası sırasında eski Sovyet cumhuriyetlerinden yardım alan tek aday olmadığını, Clinton’ın da Kiev tarafından desteklendiğini iddia etmişti.

Ukrayna yönetiminin, Trump’ın açıklarını ortaya çıkarmak için Clinton’a resmi olarak yardımda bulunduğu öne sürülen haberde, Trump’ın eski danışmanı Paul Manafort’ın, Kırım’ın Rusya’ya bağlanması sürecinin altyapısını kurduğu ve Ukrayna’nın devrik eski Cumhurbaşkanı Viktor Yanukoviç’in partisinden 12 milyon dolardan fazla para aldığı iddiasının Kiev tarafından ortaya atıldığı hatırlatılmıştı.

25.7.2017

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.