Poroşenko’dan TİKA’ya teşekkür: “Projelerimiz farklı boyuta ulaşacak”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Ukrayna Devlet Başkanı Petro Poroşenko’nun bir araya geldiği zirvede, TİKA Ukrayna ofisinin statüsünü belirleyen protokole de imza atıldı.

İstanbul’da bugün (3 Kasım) düzenlenen Türkiye-Ukrayna Yüksek Düzeyli Stratejik Konseyi Yedinci Toplantısı kapsamında, TİKA Ukrayna ofisinin statüsünü belirleyen protokole imza atıldı.

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı (TİKA) Başkanı Serdar Çam ile Ukrayna Başbakan Birinci Yardımcısı, Ekonomik Kalkınma ve Ticaret Bakanı Stepan Kubiv, TİKA Ukrayna ofisinin statüsünü belirleyen protokolü Erdoğan ve Poroşenko’nun huzurunda imzaladı.

Poroşenko, yaptığı açıklamada, “TİKA ile yıllardır yaptığımız çalışmalar bu anlaşma ile farklı bir boyuta ulaşacak. Projelerimiz daha nitelikli hale gelecek. Bundan dolayı mutluluk duyuyorum. TİKA’nın, Ukrayna’nın kontrolünde bulunan Donbass bölgesinde yeni projelere izma atmasını temenni ediyorum” ifadelerinde bulundu.

Ukrayna’da bugüne kadar proje bazlı faaliyet yürüten TİKA’nın, imzalanan anlaşma ile ülkedeki hukuki altyapısı sağlamlaştırılmış oldu.

TİKA’ya Ukrayna’da tüzel kişilik kazandıran bu anlaşmanın kuruluşun ülkedeki faaliyetleri için önem taşıdığı belirtiliyor.

3.11.2018

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.