Poroşenko’dan itiraf: “Ekonomik büyümemiz yoksulluktan kurtulmak için yeterli değil”

“Ukrayna’da ekonomik büyüme temposu halkın refah seviyesini artırmak için yeterli değil.” Bu açıklama Ukrayna Devlet Başkanı Petro Poroşenko’dan geldi.

Epravda.com.ua’nın haberine göre, Kiev’de Bölgesel Kalkınma Konseyi toplantısında konuşan Poroşenko, “Ekonomik büyümeyi artırmamıza rağmen, büyüme tempomuz, Avrupa’nın en yoksul ülkelerinden biri olmamızın önüne geçmek için yeterli değil” dedi.

Halkın kullandığı doğal gazın fiyatına zam yapılmasının “kötü, ama zorunlu” bir adım olduğunu belirten Poroşenko, “Hükümetin seçim yapma şansı yoktu” diye konuştu.

Ülkede bugün halk için ısınmaya zam yapılmasının kaçınılmaz bir durum olduğunu söyleyen Ukraynalı lider, “Ekonominin istikrarı ve kalkınması için IMF kredisine ihtiyacımız var” dedi.

Diğer yandan Ukrayna ekonomisinin bugün içinde bulunduğu durumun ülkenin uluslararası kuruluşlardan kredi almamasına imkan tanıdığını ekleyen Poroşenko, “Eğer 2019-2020 yıllarında eski borçlarımızdan kaynaklanan ödemeler olmazsaydı böyle yapardık. Ukrayna, yakında kendi gücüyle hareket ederek, kredi almadan yatırım yapma imkanına sahip olacak” ifadelerine bulundu.

13.11.2018

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.