Pirogovo’da hafta sonu Paskalya şenliği

Kiev’in en renkli parklarından Pirigovo hafta sonu Paskalya etkinliklerine sahne olacak.

Paskalya panayırında ilginç ürünlerin satışa sunulacağı parkta, Ukrayna mutfağına özgü lezzetlerin de tadına bakılabilecek.

Üç gün sürecek etkinlikler boyunca Ukrayna halk dansları ve Paskalya gelenekleri de görülebilecek.

Ukrayna halkı farklı tarihi dönemlerde nasıl yaşıyordu? Tarihte Ukraynalılar hangi evlerde hayatlarını sürdürüyor, hangi aletleri kullanıyor, hangi sanat eserlerini ortaya çıkarıyordu? 16-20’nci yüzyıllar arasındaki Ukrayna tarihine ışık tutan bu ve daha birçok sorunun cevabı Pirogova’da.

Üstelik Pirogova, bir müze olmanın ötesinde, şehrin curcunasından uzaklaşarak orman içinde yürüyüş yapabileceğiniz veya doğa ile başbaşa piknik keyfi sürebileceğiniz devasa bir park aynı zamanda.

150 hektarlık alana kurulu olan Pirogova Açık Hava Müzesi, Ukrayna’nın farklı bölglerinin isimlerini taşıyan ve o bölgeye özgü evlerin, ağaç ve bitkilerin bulunduğu bölümlerden oluşuyor.

Tarihi köy evleri, ahşap kiliseleri, yel değirmenleri ile Prigova sizi Ukrayna tarihinde yolculuğa çıkarıyor.

Tarih: 7-9 Nisan (11.00-19.00)

Nasıl gidilir?

Libidskaya metrosundan 11 no’lu troleybüs, Bessarabskaya Pazarı’nın önünden 156 no’lu dolmuş, Drujbı Narodov metro istasyonundan 172 no’lu dolmuş, Akademgorodok metro istasyonundan 576 no’lu dolmuş ve Lukyanovskaya metro istasyonundan 496 no’lu dolmuş ile ulaşılabiliyor.

Araba ile gidecekler için yol haritası:

http://pirogovo.org.ua/road.html

7.4.2018

 

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.