Pegasus, Ankara’dan Odessa’ya 39.99 dolara uçuyor

Pegasus Havayolları, pasaportsuz kimlikle seyahat edilebilen Ukrayna’da Odessa hattını açtı.

Bu haber 12 Haziran 2017 - 14:31 'de eklendi ve kez görüntülendi.

pegasus-ukrayna-odessa-ukraynahayat

Pegasus Havayolları, pasaportsuz kimlikle seyahat edilebilen Ukrayna’da Odessa hattını açtı. Ankara’dan haftanın dört günü karşılıklı yapılan seferlerde bilet fiyatı tek yön 39.99 dolardan başlıyor.

Pegasus Hava Yolları Genel Müdürü Mehmet T. Nane, Ankara’yı Ukrayna’nın üçüncü büyük kenti Odessa’ya bağladıklarını belirterek, “Türkiye ile Ukrayna arasında pasaportsuz seyahat döneminin başlaması gerek ekonomi gerekse turizm açısından büyük önem arz ediyordu” dedi ve ekledi:

“Bu gelişmeyle birlikte Türkiye’yi ziyaret eden Ukraynalı turist sayısının önemli ölçüde artacağını öngörüyoruz. Biz de Pegasus Hava Yolları olarak, uluslararası bir hub haline dönüştürmeyi hedeflediğimiz Ankara’dan Odessa’ya direkt uçuşlarımızı başlattık. Misafirlerimizi, Ankara’dan yeni bir noktaya daha ulaştırabilmek gerçekten büyük bir mutluluk. Türkiye-Ukrayna arası vizesiz seyahat imkanı ve Odessa gibi yeni uçuş noktalarının artmasıyla, turizm açısından olumlu yansımalar muhakkak olacaktır.”

Karadeniz kıyısındaki en büyük limanlardan birine sahip Odessa’nın eklenmesiyle beraber uçuş ağını 40 ülkede toplam 105 noktaya ulaştıran Pegasus, Odessa’yı Ankara Esenboğa Havalimanı üzerinden iç hatlarda Adana, İzmir, Antalya, Bodrum, Diyarbakır, Edremit, Erzurum, Gaziantep, İstanbul, Trabzon ve Van olmak üzere 11 noktaya; dış hatlarda Amman, Köln, Düsseldorf, Erbil, Lefkoşa, Stockholm, Viyana ve Stuttgart olmak üzere 9 noktaya bağlantılı uçuracak.

Ukrayna’da 5 noktaya uçuyor

Yeni hattı ile birlikte Ukrayna’da toplam beş noktaya sefer düzenlemeye başlayacak olan Pegasus, Ankara Esenboğa Havalimanı’ndan Kiev ve Odessa’ya; İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’dan ise Kharkiv, Lviv ve Zaporijya şehirlerine uçuş gerçekleştiriyor. (Haberler.com)

12.6.2017

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.