Lvov’da paramiliter güçler “seks turizmi”ne savaş açtı

Ukrayna’da herhangi bir yasal statüsü bulunmayan, ancak polisin göz yumduğu “halk özel harekatı” benzeri paramiliter güçler toplumsal yaşama müdahale etmeye başladı.

Gönüllülerden oluşan ve devletin destek verdiği öne sürülen “Ulusal Müfreze” adlı grup, ülkenin en fazla turist çeken kentlerinden Lvov’da “seks turizmi”ne, kumara ve alkolizme karşı mücadele başlattıklarını duyurdu.

Prolviv.com sitesinin haberine göre, “Ulusal Müfreze” Lvov sorumlusu Andrey Bondar, “Bugün kentte yaklaşık 30 daimi üyemiz, 100 kadar da taraftarımız var. Haftada birkaç kez düzenli olarak toplanıyoruz. Yasa dışı kumar makinelerinin olduğu mekanlarla ilgili çeşitli makamlara dilekçe yazdık, bu yerlerin bazıları geçici olarak kapatıldı” dedi.

Lvov’da “seks turizmi”ne karşı da mücadele yürüttüklerini söyleyen Bondar, “Bugün kentte dairelerde bulunan yaklaşık 100 randevu evi var” diye konuştu.

Aralarında silahlı kişilerin de bulunduğunu belirten Bondar, radikal milliyetçi “Azov” örgütünün kurduğu “Ulusal Güçler” adlı partiyle ortak hareket ettiklerini söyledi.

Bu arada Kiev’in Kreşatik Caddesi’nde “Ulusal Müfreze” üyelerinin, alkol aldığı belirtilen bir gruba saldırdığı, polisin olaya müdahale etmediği iddia edildi.

“Ulusal Müfreze” Kiev’de protesto edildi

Ukrainkaya Pravda gazetesinin haberine göre ise, Kiev’de Kontraktovaya Meydanı’nda önceki gün toplanan bir grup, “Ulusal Müfreze”yi protesto etti. Göstericiler, “Ulusal Müfreze’yi istemiyoruz”, “Özgürlüğümüzü kısıtlayamazsınız” dövizleri taşıdı.

Ukrayna’da da “halk özel harekatı” tartışma yarattı (VIDEO)

6.2.2018

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.