Koronavirüs: Ukrayna, kara sınır kapılarının çoğunu kapatıyor

Ukrayna, koronavirüs önlemleri çerçevesinde bugünden (12 Mart) itibaren kara sınır kapılarının çoğunu yolcu ve araç trafiğine kapatma kararı aldı. İtalya ile uçak seferleri durdurulurken, ülkede henüz hava yolu trafiğiyle ilgili başka bir kısıtlamaya gidilmiyor.

Bu haber 12 Mart 2020 - 8:53 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Ukrayna Başbakanı Denis Şmigal, Ukrayna’nın 219 kara sınır kapısının 170’inin bugünden itibaren üç hafta süreliğine kapatılacağını açıkladı. 49 sınır kapısının ise hizmet vermeye devam edeceğini belirten Başbakan, “Diğer sınır kapıları yolcu ve araç trafiğine kapalı olacak. Sonraki etaplarda önlemleri sıkılaştırma ihtimalini gözden geçiriyoruz” dedi.

Ukrayna Devlet Sınır Güvenlik Servisi’nden UkraynaHayat’a yapılan açıklamada, hangi sınır kapılarının kapatılacağı ve ülkeye giriş çıkışlarda nasıl bir sınırlamaya gidileceğinin henüz netleşmediği, Başbakan Şmigal’in bugün konuyla ilgili yeni bir açıklama yapmasının beklendiği belirtildi.

Ukrayna’da şu ana kadar yalnızca tek bir koronavirüs vakası tespit edildi. Ülkesinin koronavirüs önlemleri konusunda birçok ülkeden daha hızlı ve kararlı adımlar attığını belirten Başbakan Şmigal, “Halkın bunu anlayışla karşılayacağını düşünüyorum. Geç davranan ülkelerin aksine, olumsuz sonuçları en aza indirmek istiyoruz” dedi.

Ukrayna’da 3 Nisana kadar tüm eğitim kurumları tatil edilirken, 200’den fazla kişinin yer alacağı toplu etkinliklerinin düzenlenmesi yasaklandı. Sinema salonları, eğlence merkezleri ve AVM’lerin eğlence bölümleri de geçici olarak kapalı olacak.

Ülkede “karantina” adı verilen önlemler ülke içinde ve yurt dışına seyahat kısıtlamasını içermiyor.

MAU’DAN KORONAVİRÜS ÖNLEMİ: TÜRKİYE DÂHİL 16 ÜLKEYE YAPILAN UÇUŞLAR AZALTILDI

12.3.2020

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.