Kolomoyskiy başbakanlık için isim verdi: “İkisinden birinin olma şansı yüksek”

Ukrayna’da Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy ile yakın ilişkileri olduğu öne sürülen ünlü oligark İgor Kolomoyskiy, olası başbakan adaylarıyla ilgili tahminini açıkladı.

Bu haber 06 Ağustos 2019 - 14:25 'de eklendi ve kez görüntülendi.

RBK ajansının sorularını yanıtlayan Kolomoyskiy, başbakan adayları arasında iki kişinin adının öne çıktığını iddia etti.

Ukrayna’nın yeni başbakanının kim olacağı konusundaki tahmini sorulan ünlü milyarder, Yuriy Vitrenko ve Aleksey Gonçaruk’un “favori adaylar” olduğunu söyledi.

Ukrayna’da başbakanlık için son günlerde ismi en fazla anılan kişilerden biri, Devlet Başkanlığı İdaresi Başkan Yardımcısı Aleksey Gonçaruk. 35 yaşındaki Gonçaruk, Ukrayna’da iş ve yatırım ikliminin düzeltilmesi yönünde çalışma yürüten Etkin Düzenleme Ofisi’nin üç yıl boyunca başkanlığını yaptı. Ukrayna Ulusal Reform Konseyi üyesi olan genç bürokrat, aynı zamanda eski Ukrayna Başbakan Yardımcısı danışmanı.

Yuriy Vitrenko ise, Ukrayna’nın devlet doğal gaz devi Naftogaz’ın iş geliştirme müdürlüğü görevini yürütüyor.

Devlet Başkanı Zelenskiy, “Yeni başbakan her şeyden önce çok iyi bir ekonomist, profesyonel ve bugünkü siyasete karışmamış birisi olmalı” açıklamasını yapmıştı.

6.8.2019

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.