Kimlikle seyahat beklentisi Ukrayna’yı uçuş aramalarında zirveye çıkardı

Bu haber 16 Şubat 2017 - 15:11 'de eklendi ve kez görüntülendi.

ukr56

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu’nın Ukrayna’ya pasaportsuz seyahat edilebileceğini söylemesinin ardından seyahat sitesi Momondo, 10 Şubat ile 14 Şubat tarihleri arasında Türkiye-Ukrayna arasındaki uçuşlar için yapılan aramaların, bir önceki haftaya göre tam yüzde 55’lik oranda artış gösterdiğini açıkladı.

İHA’nın haberine göre, Türk turistlerin Ukrayna’ya yönelik yaptığı uçuş aramalarının, son üç yıldır istikrarlı artış gösterdiği belirtiliyor.

2015 yılı boyunca, en çok uçuş aranan dokuzuncu yurt dışı destinasyonu olan Ukrayna, 2016 yılında yüzde 186’lık artışla dördüncü sıraya kadar yükseldi.

Turizm hacmi artacak”

Artışın 2017’nin ilk ayında da aynı şekilde devam ettiği belirtilirken, Ukrayna rotası, Ocak 2017 itibariyla Almanya’nın ardından en çok uçuş aranan ikinci ülke oldu.

Veriler hakkında açıklama yapan Momondo sözcüsü Serpil Öztürk, “Vizesiz seyahat ve pasaportsuz seyahat gibi uygulamaların ülkelerin turizm hacmini artırdığına geçmişte pek çok kez şahitlik ettik. Türkiye ile Ukrayna arasında da benzer bir durum söz konusu. İki ülke arasında seyahati kolaylaştıran uygulamanın yaz aylarına doğru hizmete girmesi beklense de, turistler uçuş araştırmalarına şimdiden başladı. Verilerimiz, Türk turistlerin önümüzdeki dönemde Ukrayna’ya çok daha fazla seyahat edeceğini gösteriyor. Benzer şekilde Ukraynalı turistlerin de özellikle yaz aylarında Türkiye’yi daha çok ziyaret edeceğini düşünüyoruz” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.