Kiev’de göçmenlerin çalıştığı pazara saldırı: 34 kişi gözaltına alındı (FOTO, VIDEO)

Kiev’de Kafkas kökenli göçmenlerin dükkanlarının yer aldığı bir pazara saldırıda bulunuldu. Saldırganlar, olaya müdahale eden polisle de çatıştı. Olayda 34 fazla kişi gözaltına alındı.

Bu haber 27 Mayıs 2018 - 17:50 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Segodnya gazetesinin haberine göre, Kiev’deki Lesnaya Pazarı’nda emekli bir askerin göçmenler tarafından dövüldüğü videonun internette yayılmasının ardından pazara saldırı düzenlendi.

Videoda emekli bir vatandaşın, pazarcılarla tartışma yaşadığı, yediği yumruğun etkisiyle yere yıkıldığı görülüyor. Emekli asker olduğu belirtilen kişinin, pazarcılarn kaba davrandığı bir kadını savunduğu, bunun üzerine tartışma çıktığı iddia edildi.

Olayı haber alan onlarca kişinin ertesi gün pazara giderek, Kafkas kökenli oldukları belirtilen göçmenlerin dükkanlarına saldırıda bulundukları bildirildi.

Saldırganların olaya müdahale eden polislere de taş atarak karşılık verdikleri, üç güvenlik görevlisinin yaralandığı açıklandı.

Sosyal medyada konuyla ilgili tepkilerin büyümesi üzerine açıklama yapan milletvekili Anton Geraşçenko, Gürcü göçmenlere yönelik nefret söylemli ve etnik gerginliği körükleyen mesajların paylaşılmaması çağrısında bulundu.

34 saldırganın gözaltına alındığı kaydedildi.

Saldırganların “C14” adlı radikal milliyetçi grubun üyeleri oldukları iddia edilirken, daha sonra bu oluşumun sosyal medya hesabından konuyla ilgili yalanlama geldi.

Olayın görüntüleri için tıklayın.

VIDEO

27.5.2018

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.