Zelenskiy’den çağrı: “Ukrayna Avrupa’nın pırlantası olacak, yatırım yapın” (VIDEO)

Kiev’de her sene üst düzey devlet yetkilileri ile iş dünyasından önde gelen isimleri buluşturan Uluslarararası Ekonomi Forumu başladı. Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy, forumun açılışında yaptığı konuşmada yabancı yatırımların önemini bir kez daha vurguladı.

Ukrayna ekonomisi ve küresel ekonomiye dair konuların ele alındığı forumun katılımcıları arasında Ukrayna Başbakanı Aleksey Gonçaruk, başbakan yardımcıları Mihail Fedorov ve Dmitriy Kuleba, Maliye Bakanı Oksana Markarova, Ekonomik Kalkıma, Ticaret ve Tarım Bakanı Timofey Milovanov, Enerji Bakanı Aleksey Orjel ile Eğitim ve Bilim Bakanı Anna Novosad yer alıyor.

Alibaba Group’un kurucusu Jack Maa’nın da açılış konuşmacıları arasında olduğu foruma birçok önde gelen şirketin ve uluslararası kuruluşun yöneticileri katılıyor.

“Yatırımları koruma garantisi veriyorum” 

Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy, forumun açılışında yaptığı konuşmada yabancı yatırımcıları ülkesine davet ederek, “Ülkemize, startup’larımıza, her Ukraynalıya yatırım yapın. Bir elmas olan Ukrayna’nın, Avrupa’nın pırlantası olması için, iç reformlar ve dış yatırımlarla şekil alması gerekiyor. Devlet başkanı olarak, yatırımları koruma garantisi veriyorum” dedi.

8-9 Kasım tarihlerinde düzelenen forumun partnerleri arasında Türk Hava Yolları (THY) ile Türkiye Ukrayna Sanayiciler ve İşadamları Birliği (TUSİB) de bulunuyor.

Участь Президента України Володимира Зеленського у Київському міжнародному економічному форумі.

Участь Президента України Володимира Зеленського у Київському міжнародному економічному форумі.

Офіс Президента України paylaştı: 7 Kasım 2019 Perşembe

 

8.11.2019

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.