Kiev’de 29 Ekim resepsiyonu (FOTO ALBÜM)

Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 95’inci yıl dönümü nedeniyle Ukrayna’nın başkenti Kiev’de resepsiyon düzenlendi.

Türkiye Kiev Büyükelçiliği tarafından, Turkcell’in iştirakı Lifecell şirketinin sponsorluğunda Hilton Oteli’nde düzenlenen resepsiyona Ukrayna Başbakan Yardımcısı Stepan Kubiv’in de aralarında bulunduğu Ukraynalı üst düzey devlet yetkilileri, büyükelçiler, askeri ataşeler, din adamları, akademisyenler, sanatçılar, işadamlarından oluşan çok sayıda davetli katıldı.

Türkiye ve Ukrayna milli marşlarının çalınmasıyla başlayan resepsiyonun açılış konuşmasını yapan Türkiye Kiev Büyükelçisi Yönet Can Tezel, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı mesajını okudu.

Türkiye-Ukrayna ilişkilerinde son dönemde farklı alanlarda ciddi ilerleme sağlandığının altını çizen Tezel, önümüzdeki günlerde Türkiye’de Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Ukrayna Devlet Başkanı Petro Poroşenko’nun katılmıyla düzenlenecek Yüksek Düzeyli Stratejik İş Birliği Toplantısı ile ilişkilerin ivme kazanacağını belirtti.

Ukrayna’daki görev süresinin sonuna geldiğini söyleyen Büyükelçi, “Bu muhteşem şehirde ve ülkede bizleri ağırlayan Ukraynalı makamlara ve dostlarımıza teşekkür ediyorum” dedi.

Ukrayna’da çevrilen “Hürrem” filminde Hürrem Sultan’ı canlandıran ünlü sinema oyuncusu Olga Sumskaya da davetliler arasındaydı.
30.10.2018

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.