Kiev’de 29 Ekim coşkusu (FOTO ALBÜM)

Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 94’üncü yıl dönümü nedeniyle Ukrayna’nın başkenti Kiev’de resepsiyon düzenlendi.

Bu haber 31 Ekim 2017 - 1:19 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Türkiye Kiev Büyükelçiliği tarafından, Turkcell’in iştirakı Lifecell şirketinin sponsorluğunda Hilton Oteli’nde düzenlenen resepsiyona Ukrayna Başbakan Yardımcısı Gennadiy Zubko’nun da aralarında bulunduğu Ukraynalı üst düzey devlet yetkilileri, büyükelçiler, askeri ataşeler, din adamları, akademisyenler, sanatçılar, işadamlarından oluşan çok sayıda davetli katıldı.

Türkiye ve Ukrayna milli marşlarının çalınmasıyla başlayan resepsiyonun açılış konuşmasını yapan Türkiye Kiev Büyükelçisi Yönet Can Tezel, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı mesajını okudu.

Türkiye-Ukrayna ilişkilerindeki olumlu gidişatın, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kısa süre önce yaptığı Kiev ziyaretinde bir kez daha ortaya konulduğunu hatırlatan Tezel, iki ülke işbirliğinin geliştirilmesine yönelik adımların bundan sonra da süreceğinin altını çizdi.

Daha sonra söz alan Ukrayna Başbakan Yardımcısı Gennadiy Zubko, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle Türkiye vatandaşlarını tebrik etti. Ukraynalı devlet adamı ayrıca, Türkiye ile Ukrayna arasında son dönemde gelişen stratejik işbirliğinin önemini vurguladı.

« 1 arasında 3 »

30.10.2017

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.